Korálový útes v Eilatu u Rudého moře - Kareta Tour

Korálový útes v Eilatu u Rudého moře

Podmořský svět v Rudém moři je jeden z nejkrásnějších na naší planetě. Korálový útes je podmořský ekosystém, který se skládá z korálových polypů, jež jsou drženy pohromadě uhličitanem vápenatým. V korálových útesech nacházejí útočiště různé druhy barevných ryb.
Korálový útes v Eilatu je asi 12 km dlouhý a táhne se až k egyptským hranicím. Americký deník The New York Times v článku se seznamem 52 míst, která stojí za to v roce 2019 navštívit, uvádí přímořské letovisko Eilat na 6. místě s tímto doprovodným textem: „Pod průzračnými vodami Rudého moře v letovisku na jižním cípu Izraele se nachází korálový útes se stovkami druhů pestrobarevných ryb, žraloky a trnuchami. Aby se sem návštěvníci dostali, museli obvykle využít charterové lety z Tel Avivu nebo se odhodlat k prašné jízdě přes Negevskou poušť, jejíž rozloha je 13 000 km2. Díky tomu, že bylo na počátku letošního roku otevřeno Ramonovo letiště v úchvatném údolí Timna, které odbaví 4 000 000 pasažérů ročně, má svět konečně přímou trasu - s nonstop lety z Mnichova a Frankfurtu se společností Lufthansa a s nízkonákladovými přepravci létajícími z Prahy, Londýna a dalších evropských měst.“

Korálové útesy v Eilatu

Chcete-li nahlédnout do vodních hlubin Rudého moře a pozorovat jeho pestrobarevné obyvatele, navštivte Podvodní observatoř Mořský park (The Underwater Observatory Marine Park), dříve nazývanou Korálový svět. Spatříte medúzy, mořské ježky, svítící ryby a další nádherné tvory. Součástí tohoto mořského parku je bazén se žraloky, rejnoky a trnuchami.

Korálový útes v Rudém moři