Eilat - zajímavé atrakce a lokality - Kareta Tour

Eilat - zajímavé atrakce a lokality

V přímořském městě Eilat se nachází spousta zajímavých atrakcí a míst, která stojí za zhlédnutí.
  • Neobyčejnou podívanou nabízí Podvodní observatoř Mořský park (The Underwater Observatory Marine Park), dříve nazývaná Korálový svět. Toto jedinečné podmořské akvárium bylo otevřeno v roce 1975. Díky němu můžete nahlédnout do vodních hlubin Rudého moře a pozorovat jeho podivuhodné obyvatele. Spatříte medúzy, mořské ježky, svítící ryby a další krásné tvory. Součástí tohoto mořského parku je bazén se žraloky, rejnoky a trnuchy.
Eilat Podvodní observatoř
  • Velmi vyhledávanou atrakcí je uměle vytvořené místo nazvané Delfíní útes, které nabízí jedinečnou možnost vidět zblízka delfíny v jejich přirozeném prostředí.
  • Kings City je biblický zábavní park s labyrinty, jeskyněmi a skluzavkami. Jeho rozloha je 3 700 m2.
  • Národní park Timna leží přibližně 25 km severně od Eilatu. Jeho nejzajímavější částí jsou nejstarší měděné doly na světě. Jejich stáří se odhaduje na 6 000 let. Pozoruhodné jsou Šalomounovy sloupy, skála v podobě hřibu a tunely v pískovci.

Timna
  • V Eilatu můžete na jaře a na podzim obdivovat různé druhy ptáků při jejich tahu a odpočinku. Je totiž první zastávkou pro ptáky po jejich více než 2 000 km dlouhé cestě přes poušť. Každý rok tu v obou směrech přeletí až 500 milionů ptáků.
Migrace ptáků přes Eilat
  • Mezi nejnovější atrakce v Eilatu patří zpívající fontána, která vás ve dne osvěží svou chladivou vodou a večer uchvátí úžasnou audiovizuální show. Fontána se rozeznívá v úterý, čtvrtek-sobota v 19.30 a 20.30.

Hudební fontána Eilat